Mini IVF

Standart tüp bebek tedavilerinde yüksek doz ilaç kullanımı ile çok sayıda yumurta ve embryo elde etmek ve en kalitelisini seçme imkanına sahip olabilmek ana prensibimiz idi.

Son yıllarda özellikle rezervi azalmış hastalardan elde edilen yumurta kalitesinin daha düşük, embryoda genetik problemlerin daha yüksek oranda olduğu tespit edildi.

Bu nedenle daha az ilaç, az fakat kaliteli yumurta elde ederek, az sayıda ama daha kaliteli embryo oluşturma fikri öncelik kazandı. Bu sayede hem başarıyı arttırmak, hem çoğul gebelik sonuçlarını önlemek hem de maliyeti düşürmek ve hasta dostu bir tedavi yapmak amaçlandı. Bu uygulamanın adı MİNİ IVF'dir. Bu uygulama tek embryo transferi prensibine de uygunluk göstermektedir.

Yumurtalar toplandıktan sonra yapılan işlemler aynıdır. Farkı yumurta geliştirme methodudur.

Yaşı ileri, yumurtalık rezervi azalmış, FSH hormonu yüksek olan hastalarda daha naturele yakın bir tedavi ile gebelik şansı oluşabilmektedir. Genç ve rezervi çok hastalarda da daha hasta dostu bir tedavi ile benzer başarı oranları sağlanabilmektedir.

Tedavide kullanılan ilaçlarla kişinin kendi hormonlarını da devreye sokarak daha az ilaç ile daha doğala yakın bir indüksiyon yapılmaktadır.

Merkezimizde bu tedavi uzun süredir başarıyla uygulanmaktadır. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.